Calendar

SunMonTueWedThuFriSat
1
2
3
4

Booster Club Meetings 7:00 pm

5
6
7
8
9

Varsity Volleyball @ GWA - Playdate 9:00 am

10
11

A

Middle School Softball Scrimmage @ Madison County 4:30 pm

12

B

Varsity Softball vs Towns Co @ Home 4:45 pm

Middle School Softball @ Towns County 5:00 pm

13

C

14

D

Varsity Softball vs Athens Christian @ Home 4:45 pm

Middle School Softball @ Athens Christian 5:00 pm

JV & Varsity Volleyball @ Jefferson vs Monroe Area 6:00 pm

15

A

Varsity Football vs Eagles Landing @ Home (Scrimmage) 7:00 pm

16

JV Volleyball @ North Oconee (Playdate) 9:00 am

Varsity Volleyball @ Providence (Pre-season Area Playdate) 9:00 am

17
18

B

19

C

Middle School Football Scrimmage @ Oconee County 4:00 pm

Varsity Softball @ George Walton 4:45 pm

Middle School Softball vs George Walton @ Home 5:00 pm

JV & Varsity Volleyball @ Flowery Branch vs Rabun County 6:00 pm

20

D

21

A

JV Softball @ Commerce 4:15 pm

Middle School Softball - Save (Raindate)

JV & Varsity Volleyball vs Loganville & Walnut Grove @ Home 5:00 pm

Varsity Softball @ Commerce 5:55 pm

22

B

JV Softball Tournament @ Barrow County (Rec. Dept.)

23

Middle School Volleyball Jamboree @ GWA

5th & 6th Grade Football Jamboree @ YMCA (Field 2 PACS Defense vs Gatewood Offense) 9:00 am

JV Volleyball @ Athens Academy (Playdate) 9:00 am

Varsity Cross Country @ ACS 9:45 am

MS Football Jamboree 10:00 am

5th & 6th Grade Football Jamboree @ YMCA (Field 2 PACS Offense vs Oconee Defense) 10:30 am

3rd & 4th Grade Football Jamboree @ YMCA (Field 2 - PACS Offense vs Gatewood Defense) 11:00 am

3rd & 4th Grade Football Jamboree @ YMCA (Field 2 - PACS Defense vs GWA Offense) 11:30 am

3rd & 4th Grade Football Jamboree @ YMCA (Field 2 - PACS Defense vs YMCA Offense) 12:00 pm

3rd & 4th Grade Football Jamboree @ YMCA (Field 2 - PACS Offense vs GWA Defense) 12:30 pm

24
25

C

26

D

Varsity Softball vs Lakeview @ Home 4:45 pm

JV & Varsity Volleyball @ Athens Academy vs Hebron 6:00 pm

27

A

Middle School Volleyball A Team @ Malcom Bridge 4:30 pm

Middle School Volleyball B Team @ Malcom Bridge 5:30 pm

28

B

Varsity Softball @ Providence Christian 4:45 pm

Middle School Football vs East Jackson @ Home 5:00 pm

Middle School Softball vs Oglethorpe @ Home 5:00 pm

JV & Varsity Volleyball @ Apalachee vs Oconee 6:00 pm

29

C

Middle School Volleyball B Team vs Oconee Middle @ Home 5:30 pm

Varsity Football vs Aquinas @ Home 7:30 pm

30
31
Friday, August 1st
Saturday, August 2nd
Monday, August 4th

Booster Club Meetings
7:00 pm

Tuesday, August 5th
Wednesday, August 6th
Thursday, August 7th
Friday, August 8th
Saturday, August 9th

Varsity Volleyball @ GWA - Playdate
9:00 am

Monday, August 11th

A

Middle School Softball Scrimmage @ Madison County
4:30 pm

Tuesday, August 12th

B

Varsity Softball vs Towns Co @ Home
4:45 pm

Middle School Softball @ Towns County
5:00 pm

Wednesday, August 13th

C

Thursday, August 14th

D

Varsity Softball vs Athens Christian @ Home
4:45 pm

Middle School Softball @ Athens Christian
5:00 pm

JV & Varsity Volleyball @ Jefferson vs Monroe Area
6:00 pm

Friday, August 15th

A

Varsity Football vs Eagles Landing @ Home (Scrimmage)
7:00 pm

Saturday, August 16th

JV Volleyball @ North Oconee (Playdate)
9:00 am

Varsity Volleyball @ Providence (Pre-season Area Playdate)
9:00 am

Monday, August 18th

B

Tuesday, August 19th

C

Middle School Football Scrimmage @ Oconee County
4:00 pm

Varsity Softball @ George Walton
4:45 pm

Middle School Softball vs George Walton @ Home
5:00 pm

JV & Varsity Volleyball @ Flowery Branch vs Rabun County
6:00 pm

Wednesday, August 20th

D

Thursday, August 21st

A

JV Softball @ Commerce
4:15 pm

Middle School Softball - Save (Raindate)

JV & Varsity Volleyball vs Loganville & Walnut Grove @ Home
5:00 pm

Varsity Softball @ Commerce
5:55 pm

Friday, August 22nd

B

JV Softball Tournament @ Barrow County (Rec. Dept.)

Saturday, August 23rd

Middle School Volleyball Jamboree @ GWA

5th & 6th Grade Football Jamboree @ YMCA (Field 2 PACS Defense vs Gatewood Offense)
9:00 am

JV Volleyball @ Athens Academy (Playdate)
9:00 am

Varsity Cross Country @ ACS
9:45 am

MS Football Jamboree
10:00 am

5th & 6th Grade Football Jamboree @ YMCA (Field 2 PACS Offense vs Oconee Defense)
10:30 am

3rd & 4th Grade Football Jamboree @ YMCA (Field 2 - PACS Offense vs Gatewood Defense)
11:00 am

3rd & 4th Grade Football Jamboree @ YMCA (Field 2 - PACS Defense vs GWA Offense)
11:30 am

3rd & 4th Grade Football Jamboree @ YMCA (Field 2 - PACS Defense vs YMCA Offense)
12:00 pm

3rd & 4th Grade Football Jamboree @ YMCA (Field 2 - PACS Offense vs GWA Defense)
12:30 pm

Monday, August 25th

C

Tuesday, August 26th

D

Varsity Softball vs Lakeview @ Home
4:45 pm

JV & Varsity Volleyball @ Athens Academy vs Hebron
6:00 pm

Wednesday, August 27th

A

Middle School Volleyball A Team @ Malcom Bridge
4:30 pm

Middle School Volleyball B Team @ Malcom Bridge
5:30 pm

Thursday, August 28th

B

Varsity Softball @ Providence Christian
4:45 pm

Middle School Football vs East Jackson @ Home
5:00 pm

Middle School Softball vs Oglethorpe @ Home
5:00 pm

JV & Varsity Volleyball @ Apalachee vs Oconee
6:00 pm

Friday, August 29th

C

Middle School Volleyball B Team vs Oconee Middle @ Home
5:30 pm

Varsity Football vs Aquinas @ Home
7:30 pm